Block Caving w kopalni miedzi Pulang

JSW Innowacje

21 stycznia 2020

fot https://www.researchgate.net/figure/KT1-ore-body-model-in-Pulang-mining-area_fig4_322810794

System eksploatacji „Block Caving” stosowany jest w różnych zakładach wydobywczych na świecie.

System ten wspomniany został w ciekawostce System eksploatacji podziemnej „Block Caving” , w kontekście przekształcenia sposobu wydobycia, zmieniającego kopalnię odkrywkową na podziemną.

Zastosowanie tego rozwiązania w kopalniach poszczególnych typów złóż, wykazuje znaczne zalety, szczególnie jeśli weźmie się pod uwagę skalę, wysoką wydajność i niski koszt jednostkowy wydobycia. Artykuł pt. „Application and research of block caving in Pulang copper mine”, autorstwa Qifa Ge, Wenlu Fan, Weigen Zhu oraz Xiaowei Chen opisuje studium przypadku wdrożenia systemu w chińskiej kopalni miedzi Pulang. W tekście zwrócono uwagę, że warto promować tego typu system na złożach, które spełniają wymagania w aspekcie naturalnych parametrów zalegania.

W studium przeprowadzono i opracowano kompleksowe analizy i wyniki badań, dotyczących mechaniki skał, sekwencji wydobycia, poziomu podcięcia, stabilności i efektywności eksploatacji zasobów mineralnych. Artykuł odnosi się również do kwestii wentylacji kopalni, czy umaszynowienia. Warto zapoznać się z wnioskami autorów, gdyż rzucają zupełnie nowe światło na problemy związane z optymalizacją kosztów wydobycia.

ŹRÓDŁA:
https://www.researchgate.net/publication/322810794_Application_and_research_of_block_caving_in_Pulang_copper_mine

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.