Innowacyjne technologie w procesach konwersji węgla

JSW Innowacje

25 września 2020

Jak donosi portal MiningMagazine.com, Ramaco Carbon – pionier w technologii 3D, współpracujący z laboratoriami, badaczami i producentami w celu stworzenia ekosystemu innowacji technologii węglowych i wzrostu gospodarczego – nawiązał współpracę z Laboratorium Oak Ridge National Laboratory (ORNL) - największym w Stanach Zjednoczonych laboratorium naukowym i energetycznym Departamentu Energii. Celem ich współpracy jest wytwarzanie zaawansowanych, wysokowartościowych materiałów i produktów węglowych poprzez procesy konwersji węgla.

W ramach pięcioletniej umowy przedsiębiorstwa będą współuczestniczyć w realizacji projektów związanych z zastosowaniem węgla do produkcji włókien węglowych, produktów budowlanych i kompozytów, a także elektrod do urządzeń magazynujących energię i nowych materiałów do wytwarzania obiektów przestrzennych technologią przyrostową (druk 3D).

Pomyślność współpracy gwarantuje wzajemne uzupełnianie doświadczeń – laboratorium ORNL posiada zakład technologii włókien węglowych (ang.: Carbon Fibre Technology Facility), jedyny wskazany przez Departament Energii obiekt poświęcony innowacjom w zakresie włókien węglowych z konfigurowalną platformą, która waliduje nowe technologie konwersji na skalę półprodukcyjną.

Za finansowanie projektów odpowiada zarówno Ramaco Carbon jak i Biuro Office of Fossil Energy amerykańskiego Departamentu Energii.

ŹRÓDŁA:
https://www.miningmagazine.com/innovation/news/1388445/ramaco-carbon-in-coal-to-products-collaboration

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.