Continuous-Miner – najlepsze praktyki

JSW Innowacje

4 grudnia 2019

fot http://www.joy.com/Joy/Products/Continuous-Miners.htm

Zastosowanie obudowy kotwowej w polskich kopalniach węgla kamiennego jest często przedmiotem licznych dywagacji branżowych, co jakiś czas dokonuje się także prób wdrożenia tej technologii.

Obecnie (o czym wspominaliśmy już w tekście: Samodzielna obudowa kotwowa zamieszczonym na naszym portalu) w należącej do Jastrzębskiej Spółki Węglowej kopalni „Budryk” wdrażany jest projekt Samodzielnej Obudowy Kotwowej, w którym wykorzystuje się kombajn urabiająco-kotwiący Bolter-Miner. Oczywiście, kombajny tego typu stosowane są w zagranicznych spółkach wydobywczych, ale warto pamiętać o tym, że równie popularny jest tzw. „Continuous-Miner”. Technologia drążenia wyrobisk z zastosowaniem CM jest w Polsce mniej znana niż użycie typowego kombajnu chodnikowego z głowicą urabiającą punktowo. Tym bardziej warto zapoznać się z tą technologią oraz najlepszymi praktykami wykorzystywanymi przy użytkowaniu CM. Proponowany w źródłach artykuł na pewno to ułatwi. Jego lektura pozwoli bowiem na poznanie ogólnych informacji, dotyczących bezpiecznego użytkowania CM, przydatnych szczególnie dla osób przeprowadzających szkolenia czy operatorów, którzy chcą poszerzyć swoje umiejętności. W dokumencie zaznaczono jednak, że zawiera on ogólne zalecenia bezpiecznego użytkowania maszyny, które nie mogą zastępować obowiązujących przepisów prawnych. Nie obejmują one też każdej możliwej do wystąpienia sytuacji.

ŹRÓDŁA:
https://www.researchgate.net/publication/276113434_Best_practices_for_Continuous_Miner_Operations

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.