Górnictwo w czasach pandemii - internetowy przegląd informacji

JSW Innowacje

20 maja 2020

Pandemia COVID -19 - zjawisko, z jakim musimy mierzyć się od kilku miesięcy - pojawiła się nagle i rozprzestrzeniła się na nieznaną wcześniej skalę, obejmując swoim zasięgiem ludzi, a w konsekwencji gospodarkę i przemysł na całym świecie.

Sytuacja ta wymusiła więc na spółkach wydobywczych działania, służące – z jednej strony – ochronie zdrowia i życia pracowników, z drugiej – stabilności operacyjnej i kosztowej. Galopująca globalizacja, dotychczas jeden z motorów napędowych światowych gospodarek, stała się w tej sytuacji pułapką. W związku z tą sytuacją poszczególne koncerny, organizacje międzynarodowe, regiony i całe państwa zmuszone są do dokonywania zmian w swoich politykach. Monitorowanie działań podjętych wobec obecnej pandemii przez największe koncerny górnicze świata, może posłużyć wypracowaniu wniosków i wytycznych do budowy strategii działań dla całego sektora wydobywczego na przyszłość.

Pion Projektów Górniczych JSW Innowacje podjął się zadania polegającego na cotygodniowym przeglądzie światowej prasy oraz przygotowaniu raportów z zakresu profilaktyki i działań zaradczych w czasie zagrożenia epidemicznego. Raporty rozszerzone są o opisy działań podjętych przez rządy wybranych państw, w których górnictwo odgrywa ważną rolę w gospodarce. Znaleźć można tam również opisy zmian zachodzących na wybranych rynkach surowców mineralnych.

Poszczególne raporty dostępne są w zakładce COVID-19.

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.