#webinar: Nowoczesne techniki i technologie w specjalistycznym budownictwie podziemnym

admin

27 października 2020

Mimo trudnej sytuacji krajowy przemysł wydobywczy czeka w najbliższym czasie szereg inwestycji rozwojowych, a co za tym idzie konieczność głębienia lub pogłębiania szybów. Bardzo długi czas wykonywania pionowych wyrobisk udostępniających złoże zalegające na dużej głębokości każe poszukiwać innowacyjnych, dostosowanych do obecnego poziomu techniki metod budowy szybów górniczych. W ramach webinarium omówione będą najważniejsze projekty budownictwa szybowego realizowane w ostatnich latach. Przedstawione zostaną główne założenia, sposób realizacji ale także innowacje jakie zostały wprowadzone. Ponadto prowadzący opisze ideę obudowy pływającej dla szybów wierconych oraz przedstawi nietypowe realizacje wykorzystujące doświadczenia budownictwa szybowego.

PRELEGENT:

dr inż. Paweł Kamiński PBSz S.A. AGH w Krakowie

Urodzony 7 maja 1984 roku w Żorach. Po ukończeniu szkoły średniej (klasa mat-fiz) podjął studia na Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH w Krakowie. Od początku Jego zainteresowania około zawodowe związane są z budownictwem podziemnym i mechanizacją górnictwa. Po ukończeniu studiów rozpoczął pracę na wydziale jako asystent a następnie po uzyskaniu stopnia doktora nauk technicznych awansował na stanowisko adiunkta. W międzyczasie rozpoczął współpracę z przemysłem, od ponad pięciu lat współpracuje z czołową firmą branży górniczej. Ukończył studia podyplomowe z zakresu Górniczych Wyciągów Szybowych. Jest autorem i współautorem ponad 100 różnego rodzaju publikacji, w tym sześciu patentów, oraz wielu opracowań dla przemysłu.

TEMAT:

Nowoczesne techniki i technologie w specjalistycznym budownictwie podziemnym

PLAN PREZENTACJI:

  • Przedstawienie się – dwa zdania o AGH WGiG / PBSz (nieco szerzej, struktura firmy, zakres działania),
  • Zarys rynku i tego co się dzieje: PeBeKa/KGHM; stosowane technologie, projekty i firmy zagraniczne, kombajny,
  • Opis projektów krajowych: (Leon IV, Janina VI, Bzie, Grzegorz) -> Innowacje i nowe rozwiązania,
  • Wiercenie szybów i obudowa pływająca,
  • Nietypowe projekty w tym te dla turystyki: Łagisza, Paderewski, Wyzwolenie,
  • Podsumowanie

Prezentacja będzie przeplatana  filmami/animacjami.

Webinarium odbędzie się we wtorek 27.10.2020 r. od godziny 15:00  pod linkiem. Zapisz się już dziś by otrzymać przypomnienie!

Spotkanie online organizowane przez JSW Innowacje wraz z Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie.

 

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.