Łukasiewicz trzecią siecią badawczą w Europie!

Łukasiewicz – EMAG

20 lutego 2020

Łukasiewicz? Jak ten od lampy naftowej? Tak! Patronem polskiej sieci badawczej Łukasiewicz jest nieprzypadkowo, bo jako pionier przemysłu naftowego w Europie wspaniale wykorzystywał relacje nauki z biznesem już dwieście lat temu.

Zapewne z tych właśnie doświadczeń korzysta dziś Sieć Badawcza ŁUKASIEWICZ. Jest to unikatowy projekt, w ramach którego kompletne i konkurencyjne rozwiązania biznesowe z zakresu automatyki, chemii, biomedycyny, teleinformatyki, materiałów oraz zaawansowanego wytwarzania trafiają do partnerów i klientów na całym świecie. Nad jakością badań czuwa osiem tysięcy pracowników, 37 instytutów badawczych, zlokalizowanych w 11 polskich miastach.

Imponujące zaplecze wdrożeniowe, doświadczona kadra, a także infrastruktura laboratoryjna to potencjał, wynikający – jak na Łukasiewicza przystało – z silnych związków z przemysłem wydobywczo-energetycznym. Dyrektorem Instytutu Łukasiewicz – EMAG jest dr inż. Artur Kozłowski, profesor instytutu.

ŹRÓDŁA:
https://www.ibemag.pl/pl/

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.