Mechanizmy zniszczeń kół zębatych w napędach maszyn roboczych i ich diagnostyka w warunkach eksploatacyjnych

ITG Komag

27 listopada 2020

Rozdział dotyczy podstawowych procesów niszczących uzębienia kół przekładni zębatych w układach napędowych maszyn roboczych oraz możliwości ich diagnostyki w warunkach poligonowych. W rozdziale opisano etapy rozwoju zmęczeniowych złamań zębów oraz procesy niszczące generowane tarciem, a więc zużycie ścierne i wykruszanie warstwy wierzchniej zębów kół zębatych.

Zaproponowano adaptację metody magnetyczno-proszkowej w wariancie mokrym dla potrzeb eksploatacyjnej diagnostyki głównych procesów niszczących kół zębatych stosowanych w napędach maszyn roboczych, w szczególności maszyn górniczych oraz maszyn użytkowanych w warunkach poligonowych. Przedstawiono koncepcję specjalnego induktora do stosowania w diagnostyce magnetyczno-proszkowej kół zębatych.

Autorzy:

Daniel Adamecki – Politechnika Śląska
Wojciech Grzegorzek – Politechnika Śląska
Jarosław Mikuła – Politechnika Śląska
Stanisław Mikuła – Politechnika Śląska

Pobierz artykuł (PDF).

Cała monografia jest dostępna na stronie: KOMAG

ŹRÓDŁA:
http://komag.eu/wydawnictwa/konferencje/komtech/2497-komtech-2020

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.