Mobile Miner - bezpieczeństwo i wydajność

JSW Innowacje

23 stycznia 2020

źródło: https://www.epiroc.com/en-be/products/mechanical-rock-excavation/mobile-miner-22h

Zwiększone bezpieczeństwo i lepsza wydajność to kluczowe cechy Mobile Miner.

Mowa o kombajnie chodnikowym z kołową głowicą urabiającą typu Mobile Miner, przeznaczonym do mechanicznego urabiania skał twardych.

W zależności od modelu (22H, 40V, 55V) kombajn może być używany zarówno do drążenia wyrobisk niskich (ok. 2 m) jak i do wyższych – 5,5 m. Wybrane modele posiadają określone stopnie konfiguracji i ułożenia głowicy urabiającej. Model z literką „H” wskazuje na horyzontalne ułożenie głowicy nożowej. Przeznaczony jest do pracy w niskim złożu. Litera „V” określa natomiast ustawienie głowicy pionowe. W 2018 roku firma Atlas Copco otrzymała pierwsze zamówienie na kombajn typu Mobile Miner 40V. Kombajn może być przeznaczony do systemu eksploatacji o angielskiej nazwie „cut-and-fill”. Przy projektowaniu Mobile Miner wzięto pod uwagę m.in. wymiary wyrobisk eksploatacyjnych, dzienny postęp drążenia, zwrotność i promień skrętu, rozwiązania technologii zdalnego sterowania itp. Więcej szczegółów oraz krótki filmik, obrazujący sposób urabiania kombajnem przedstawione są w linkach źródłowych.

ŹRÓDŁA:
https://www.youtube.com/watch?v=iTbU4tLUdAE
https://www.epiroc.com/en-be/products/mechanical-rock-excavation/mobile-miner-22h
https://www.epiroc.com/en-jo/products/mechanical-rock-excavation/mobile-miner-40v
https://www.epiroc.com/en-ua/products/mechanical-rock-excavation/mobile-miner-55v
https://www.atlascopco.com/pl-pl/mrba/news-overview/ure---news/atlas-copco-receives-first-order-of-mobile-miner-40v-from-hecla
https://im-mining.com/2018/03/06/hecla-outlines-future-mining-plans-epiroc-mobile-miner-technology/

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.