Nanotechnologie w uzysku złota

JSW Innowacje

25 września 2020

Złoto za grosze? Kanadyjska firma górnicza Rio2, zaangażowana w chilijski Fenix Gold Project zamierza poddać testowaniu polimer do ekstrakcji złota, opracowany przez firmę nanotechnologiczną Sixth Wave. Chodzi o kombinację testów ługowania i odzyskiwania złota na próbkach rudy z Fenix Gold przy użyciu technologii polimerów oczyszczających IXOS (ang.: IXOS purification polymer technology).

W procesie adsorpcji złota stosowany dotąd węgiel zastąpiono polimerem. Eksperyment, prowadzony na złożach rudy Fenix, ma na celu określenie, czy wykorzystanie do adsorpcji złota polimerów z nadrukiem molekularnym( ang.: Molecular Imprinted Polymer – MIP) może wpływać na poprawę uzysku tego kruszcu. Technologia polimerów z nadrukiem molekularnym (ang.: Molecular Imprinted Polymer – MIP) to klasa nauk molekularnych znana ze swojej zdolności do wysoce selektywnej ekstrakcji konkretnych związków ze złożonych mieszanin.

Pośród potencjalnych zalet testowanej metody niebagatelna jest również redukcja kosztów operacyjnych, poprzez zmniejszenie zużycia energii. Dzięki temu chilijska gorączka złota może mieć wyjątkowo łagodny przebieg.

ŹRÓDŁA:
https://www.miningmagazine.com/innovation/news/1395312/rio2-to-trial-nanotech-gold-recovery
https://sixthwave.com/technology/

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.