Nowe rozwiązanie konstrukcyjne zmniejszające wpływ transportowanej skały na przenośniki taśmowe w górnictwie

ITG Komag

30 kwietnia 2020

Zwracając uwagę na ekonomikę wydobycia, nieustannie trwają badania poszukujące nowych technologii ulepszających istniejące maszyny i urządzenia, by były one bardziej wydajne i mniej wadliwe. Takie działania pozwalają firmom górniczym oszczędzać pieniądze we wszystkich procesach wydobywczych.

Autorzy skupili się na transporcie materiałów i tym, jak go poprawić. Najczęstsze problemy w tej kwestii są spowodowane
zniszczeniem taśm przenośnikowych. W Czechach koszt napraw szacowany jest na około pół miliarda koron rocznie. Dlatego inżynierowie pracują nad zmniejszeniem siły uderzenia skały w taśmę przenośnika. W artykule poruszono kwestię zmniejszenia awaryjności taśm przenośnikowych w miejscu przesypu, proponując nowe rozwiązanie stołu udarowego pochłaniającego energię uderzenia, który znacznie zmniejszy liczbę zerwań taśmy przenośnikowej.

Autorzy: Horst Gondek, Jiří Pokorný, Daniel Boháč, Jiří Kolman

Całość publikacji dostępna online w języku angielskim online w kwartalniku MINING MACHINES.

Więcej na temat czasopisma: Pierwszy numer kwartalnika MINING MACHINES

ŹRÓDŁA:
http://komag.eu/wydawnictwa/mining-machines

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.