Odspajanie od calizny

JSW Innowacje

20 stycznia 2020

Źródło: https://pbs.twimg.com/media/CiMaRpoXAAEYzbX.jpg

Nowoczesne metody urabiania skał przedstawione w artykule, opublikowanym przez południowo-afrykańskie czasopismo Journal of the Southern African Institute of Mining and Metallurgy w 2016 r.

Wpis w aktualnościach dotyczący Cat HRM przedstawia nowoczesną technologię, wykorzystującą najnowsze wyniki badań w zakresie urabiania skał w górnictwie podziemnym. Ale żeby widzieć skalę zmian, warto przyjrzeć się temu procesowi na przestrzeni lat.

Rozwój technologii urabiania skał, mający wpływ na zwiększanie wydajności operacji wydobywczych następuje dzięki badaniom cech skał oraz narzędzi stosowanych do jej urabiania. W artykule szeroko opisano właściwości skał, a także metody ich urabiania w tym: podstawy urabiania mechanicznego, urabianie termiczne, urabianie strumieniem wody, za pomocą kombajnów chodnikowych, za pomocą kombajnu typu Continuous Miner z głowicą urabiającą liniowo lub kombajnem ścianowym. Nadmieniono również o próbach połączenia technologii urabiania za pomocą TBM (tunnel boring machine) z mobilnością i elastycznością kombajnów chodnikowych. Znaczna część tekstu poświęcona jest przyszłości obiecujących metod urabiania skał. W artykule znajdziemy również nawiązanie do Caterpillar Rock Straight System, który opisujemy w ciekawostce CAT HRM 220.

ŹRÓDŁA:
https://www.researchgate.net/publication/312338429_A_review_of_rock_cutting_for_underground_mining_Past_present_and_future

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.