Optymalizacja układu hydraulicznego prasy do brykietów

ITG Komag

2 grudnia 2020

Przemysł przetwórstwa drzewnego zmaga się z zagospodarowaniem odpadów takich jak wióry, trociny itp. W większości przypadków jest to pełnowartościowy materiał jednak mający bardzo poważną wadę - niską gęstość.

Zagęszczenie materiału drobnoziarnistego następuje w urządzeniach zwanych brykieciarkami. W rozdziale przedstawiono analizę istniejącej brykieciarki pod kątem optymalizacji układu hydraulicznego. W pierwszej kolejności rozważono analizę statyczną istniejącego napędu. Następnie ułożono model matematyczny oraz symulacyjny. Przeprowadzone badania symulacyjne wskazały kierunek modernizacji napędu hydraulicznego.

AUTORZY:

Zygmunt Domagała – Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy
Michał Stosiak – Politechnika Wrocławska
Waldemar Sradomski – Politechnika Wrocławska

Pobierz artykuł (PDF).

Cała monografia jest dostępna na stronie: KOMAG

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.