Pierwszy numer kwartalnika MINING MACHINES

ITG Komag

17 kwietnia 2020

wizualizacja kwartalnika MINING MACHINES

Nakładem Instytutu Techniki Górniczej KOMAG ukazał się pierwszy numer anglojęzycznego kwartalnika MINING MACHINES, który stanowi kontynuację wydawanego od 1983 roku kwartalnika MASZYNY GÓRNICZE.

Kwartalnik MINING MACHINES prezentuje prace naukowe, badawczo-rozwojowe i wdrożeniowe w obszarze mechanizacji górnictwa, szczególnie z zakresu:

  • mechanizacji procesów wydobywczych i przeróbczych w górnictwie,
  • automatyzacji i robotyzacji procesów technologicznych w górnictwie,
  • mechanizacji procesów produkcyjnych i transportowych,
  • tworzenia technologii i urządzeń ochrony środowiska,
  • budowa i eksploatacja maszyn,
  • mechanika, inżynieria materiałowa, inżynieria produkcji,
  • prowadzenia badań laboratoryjnych i eksploatacyjnych, w aspekcie funkcjonalności, niezawodności, ergonomii i bezpieczeństwa pracy oraz ochrony środowiska,
  • wdrażania wyników badań naukowych i prac rozwojowych,
  • zarządzanie procesami.

W kwartalniku prezentowane są artykuły prezentujące wyniki eksperymentów, analiz teoretycznych, prac projektowych lub innowacyjnych w nawiązaniu do inżynierii mechanicznej a w szczególności do budowy maszyn, systemów mechanicznych, procesów lub metod przetwarzania, nowych materiałów, nowych metod pomiarowych, nowych zastosowań technologii informacyjnych itp.

Redakcja wyraża nadzieję, że periodyk będzie międzynarodową platformą wymiany dorobku naukowego pomiędzy badaczami z Europy i nie tylko, a nowa formuła wydawnicza przyczyni się do dalszego umiędzynarodowienia i poprawy parametrów cytowalności czasopisma.

„MINING MACHINES” nadal wydawane będzie w ramach otwartego dostępu do publikacji naukowych. Redakcja zaprasza do współpracy i zachęca do nadsyłania artykułów http://komag.eu/wydawnictwa/mining-machines

ŹRÓDŁA:
http://komag.eu/wydawnictwa/mining-machines

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.