Przestrzeń wirtualna bogatsza o nowy portal!

JSW Innowacje

4 grudnia 2020

Strona autoinvent.pl, bo o niej mowa, została uruchomiona w połowie listopada br. Portal poświęcony jest projektowi systemu Autoinvent, realizowanemu przez JSW Innowacje.

Przypomnijmy, że AutoInvent to automatyczny, multisensorowy bezzałogowy system latający, którego najważniejszym zadaniem jest zautomatyzowanie procesu cyklicznych pomiarów inwentaryzacyjnych składowisk mineralnych przy wykorzystaniu skanowania laserowego 3D i fotogrametrii z niskiego pułapu. Poprawę precyzji pozycjonowania zapewnia nawigacja satelitarna GNSS, wspomagana poprawkami sieciowymi RTK oraz laserowe pomiary tachimetryczne. W październiku br. system osiągnął 6 poziom gotowości technologicznej, zakończony demonstracją prototypu w warunkach zbliżonych do rzeczywistych.

Strona internetowa, poświęcona temu projektowi, zawiera funkcjonalny opis poszczególnych systemów w innowacyjnej formie animowanej aplikacji 3D. Po wybraniu jednej z sześciu cech systemu, użytkownik ma możliwość obejrzenia poszczególnych komponentów, odpowiedzialnych za każdą funkcjonalność i zapoznać się z krótkim opisem. W zakładce Aktualności znajdują się z kolei zdjęcia i filmy z dotychczas przeprowadzonych testów i badań, bieżące informacje i sprawozdania, a także relacje z konferencji, na których prezentowany był projekt.

Warto podkreślić, że Projekt AutoInvent współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020, a jego realizacja odbywa się w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: INNOSBZ.

Zobaczcie sami: autoinvent.pl

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.