Kopalnia w komercyjnej sieci LTE

JSW Innowacje

24 września 2020

Sieć LTE (z ang. Long Term Evolution) to technologia, za pośrednictwem której odbywa się transmisja danych w sieci 4G. Dzięki sieci LTE mobilny internet może osiągać prędkość porównywalną lub nawet wyższą od rozwiązań stacjonarnych.

Ta właśnie technologia wprowadzana jest w brazylijskiej kopalni Carajás firmy Vale. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest wdrożenia autonomicznych wozideł i wiertnic. To istotne, bo zastosowanie wozideł technologicznych służących do przewozu rudy zwiększa produktywność o 15% i zmniejsza koszty paliwa i konserwacji o 10%. Rozwiązanie to umożliwi bezpieczną komunikację głosową i wideo oraz zdalną obsługę maszyn za pośrednictwem łączy wideo 4K między podziemiami a naziemnym centrum kontroli.

Warto podkreślić, że to nie pierwsze takie doświadczenie Nokii, która współpracowała już z branżą górniczą, m.in. z takimi firmami jak Sandvik i Komatsu. Dowiedziono, że mobilne technologie 4G LTE  i 5G fińskiego giganta są bardziej niezawodne dla górniczych zastosowań niż takie technologie jak WiMax lub Wi-Fi.

Odtąd sieć będzie nie tylko – zgodnie z hasłem Nokii – łączyła ludzi, ale też dbała o ich bezpieczeństwo.

ŹRÓDŁA:
https://www.miningmagazine.com/innovation/news/1391907/nokia-vivo-bring-private-lte-to-vale-project

https://www.miningmagazine.com/innovation/news/1391378/sandvik-to-deploy-nokia-5g-at-tampere-test-mine

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.