Środowiska 3D i VR w Zakładzie Technologii Przełomowych

JSW Innowacje

31 lipca 2020

Zespół grafików i programistów Zakładu Technologii Przełomowych wykonał demonstracyjny film animowany ukazujący część prac zrealizowanych w ramach prowadzonych zadań projektowych.

Do wykonania filmu wykorzystany został silnik Unity, dedykowany dla tworzenia aplikacji i interaktywnych symulatorów w środowisku 3D. Prowadzenie interakcji ze środowiskami 3D może być prowadzone z poziomu standardowej obsługi komputera poprzez mysz i klawiaturę, z poziomu tabletu lub ekranu dotykowego oraz  z wykorzystaniem gogli wirtualnej rzeczywistości (VR). Technologia VR dzięki odpowiedniemu sprzętowi i oprogramowaniu umożliwia zanurzenie się w środowisku 3D przenosząc użytkownika do świata wirtualnego, gdzie może odbyć trening czynności zawodowych lub szkolenie.

Modele 3D przedstawione w filmie zostaną skomercjalizowane z wykorzystaniem platformy internetowej TurboSquid, gdzie graficy i programiści z całego świata mogą dokonywać zakupu różnych brył 3D, aby zastosować je w swoich aplikacjach. W drugiej połowie sierpnia 2020 roku zostanie opublikowana interaktywna aplikacja 3D, dzięki której będzie można obejrzeć modele 3D z bliska, z dowolnej perspektywy. Dla zainteresowanych zakupem opracowanych modeli 3D w Zakładzie Technologii Przełomowych, aplikacja umożliwi przejście do platformy TurboSquid na konto JSW Innowacje.

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.