Studium na temat wpływu prędkości postępu czoła ściany na wzrost zagrożenia tąpaniami i deformacje górotworu oraz powierzchni terenu.

Politechnika Śląska

5 listopada 2020

źródło: artykuł oryginalny

Zapraszamy do zapoznania się z pracą naukową Krzysztofa Tomiczka.

Problem wpływu prędkości postępu czoła ściany na wzrost zagrożenia tąpaniami, lub precyzyjniej, odpowiedź na pytanie jaka powinna być to prędkość, by zmniejszyć ich możliwość wystąpienia – jest kontrowersyjny. Jest wiele hipotez na temat wpływu prędkości postępu czoła ściany na wzrost zagrożenia wstrząsami i tąpaniami, często sprzecznych. Podobny problem pojawia się w przypadku hipotez na temat wpływu prędkości postępu czoła ściany na deformacje górotworu i powierzchni terenu. W rozdziale przedstawiono wybrane przykłady opinii polskich badaczy i wyniki numerycznych badań własnych nad tymi zagadnieniami.

Autor: Krzysztof Tomiczek

Artykuł dostępny w języku angielskim pod linkiem.

ŹRÓDŁA:
http://ep3.nuwm.edu.ua/18349/1/5%20Tomiczek%20K%20%281%29.pdf

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.