WebConSim - symulacje szkoleniowe

JSW Innowacje

28 listopada 2019

fot. https://www.mining-technology.com/features/featuremine-simulation-made-simple-4972032/

Zastosowanie symulatorów treningowych i szkoleniowych w branży górniczej staje się obecnie coraz bardziej powszechne. Są one oparte m.in. o szeroko wykorzystywane w informatyce algorytmy do modelowania matematycznego.

Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest przewidywanie wydajności systemów i urządzeń. Algorytmy takie pozwalają na uwzględnienie zmiennych w czasie zależności między urządzeniami. Temat ten szerzej przedstawia artykuł autorstwa Stevena J. Schafrika, Michaela Karmisa i Zacha G. Agioutantisa, w którym opisane jest narzędzie WebConSim, przeznaczone do symulacji komputerowych dla środowiska Windows. Symulator można łatwo przystosować do pracy inżynierów oraz kadry zarządzającej. Urządzenie to daje szansę na usprawnienie planowania optymalnej sekwencji wydobycia, dla różnych geometrii kopalni i układów urządzeń. Dane wyjściowe oprogramowania obejmują m.in. informacje z zakresu produkcji i wskaźników wykorzystania sprzętu, które mogą być prezentowane przy użyciu rzeczywistości wirtualnej.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją:
https://www.researchgate.net/publication/267774797_A_Novel_Web-Based_Continuous_Mining_Simulator

ŹRÓDŁA:
https://www.researchgate.net/publication/267774797_A_Novel_Web-Based_Continuous_Mining_Simulator

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.