Wydajność pracy a ekonomika kopalń

JSW Innowacje

30 czerwca 2020

Problem wydajności pracy w kopalniach nie jest tematem nowym, od dawna bowiem jest poruszany w dyskursach, opisywany w publikacjach naukowych, nie od dziś funkcjonuje również w przestrzeni publicznej. Ale potrzeba jego podniesienia raz jeszcze, wynika z zupełnie nowych przyczyn.

Idzie mianowicie o dynamikę zmian w gospodarce światowej, determinującej efektywniejsze rozwiązania w obszarze zatrudnienia, zwłaszcza w odniesieniu do przemysłu węglowego, będącego coraz częściej ofiarą trudnych uwarunkowań zewnętrznych – od zaostrzonych wymagań środowiskowych, przez niepewność koniunktury na światowych rynkach węgla kamiennego, na coraz głośniejszych postulatach dekarbonizacji kończąc. W tej sytuacji optymalizacja procesów zatrudnienia i wydajność pracy w tym sektorze wydają się kluczową kwestią, umożliwiającą obniżenie kosztów produkcji węgla oraz poprawę wyników finansowych przedsiębiorstw górniczych.

I właśnie tych zagadnień dotyczą badania przeprowadzone w latach 2000-2017 w Instytucie Zarządzania, Administracji i Logistyki Politechniki Śląskiej. Szczegółowe opisy i wyniki tych badań oraz ciekawe rekomendacje dla zarządzających przedsiębiorstwami górniczymi zostały opisane w artykule dostępnym pod linkiem.

ŹRÓDŁA:
http://yadda.icm.edu.pl/yadda/element/bwmeta1.element.baztech-594a74b2-f77e-4a57-bfbb-689c2aee13ab/c/ZNPSl_125_Guminski.pdf

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.