Zaproszenie na pierwsze warsztaty online projektu MOBi-US

Akademia Górniczo-Hutnicza

9 czerwca 2020

MOBI-US to jeden z projektów KIC EIT (Europejski Instytut Technologii i Innowacji) realizowanych przez AGH, liderem projektu jest Uniwersytet w Miszkolcu. Z ramienia AGH projekt realizowany jest w ramach współpracy Wydziału Górnictwa i Geoinżynierii oraz Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska.

Celem projektu jest utworzenie pilotażowej sieci mobilności pomiędzy czterema uniwersytetami z krajów EESE (Europy Wschodniej i Południowo-Wschodniej), które prowadzą różne programy studiów magisterskich dotyczące gospodarki surowcowej: Akademią Górniczo-Hutniczą w Krakowie, Uniwersytetem w Miszkolcu, Uniwersytetem w Zagrzebiu oraz Politechniką Wrocławską. Utworzona sieć programów studiów magisterskich umożliwi studentom realizację jednego semestru studiów w uczelni partnerskiej.

Nauka na uniwersytecie partnerskim, na specjalizacji zbliżonej do studiowanej w uczelni macierzystej będzie możliwa przy użyciu tzw. „okna mobilności”. Dzięki skorzystania z „okna mobilności” studenci uzyskają (lub znacznie poszerzą) określone kompetencje zawodowe, których nie otrzymaliby realizując jedynie program uczelni macierzystej. Ponadto uczestnicy programu uzyskają umiejętności, które są cenne na całym świecie, takie jak: wrażliwość międzykulturowa, kreatywność, praca w grupie i doskonalenie profesjonalnego słownictwa angielskiego.

Dla kogo?

Projekt skierowany jest głównie do studentów realizujących naukę w dziedzinach dotyczących sektora gospodarki surowcowej,w tym nauk o ziemi, górnictwa, przetwórstwa oraz inżynierii materiałowej. Beneficjentami projektu mogą być również przedsiębiorstwa z sektora surowców, które mogą przyjmować dobrze wyszkolonych, zmotywowanych młodych inżynierów o określonych kompetencjach zawodowych rozwiniętych dzięki sieci mobilności. Uczestnicy ścieżek mobilności dzięki pozyskanym umiejętnościom, będą potrafili również łatwiej dopasować się do potrzeb firmy.Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie: https://eitmobius.eu/pl/strona-glowna/

Warsztaty mają na celu zapoznanie się z oferta dydaktyczną uczelni partnerskich dla przygotowania synergicznych powiązań pomiędzy prowadzonymi kierunkami. Ze strony AGH będzie dotyczyć to kierunków prowadzonych na II stopniu, w języku angielskim: Applied Geophysics, Economic Geology oraz Mining Engineering.

Warsztaty kierowane są do osób zaangażowanych w prowadzenie studiów w języku angielskim oraz rozwijanie oferty AGH w tym zakresie.

Zachęcamy do uczestnictwa w ww. wydarzeniu.

Termin:

część 1 –  30.06.2020,  godz.: 09:00-11:00,

część 2 –  01.07.2020,  godz.: 09:00-11:00,

Zainteresowanych proszę o zgłoszenie uczestnictwa poprzez link:

https://forms.gle/cxwF53fs6YELA3EQ6

Więcej informacji na temat projektu znajdą Państwo na stronie: https://eitmobius.eu/pl/strona-glowna/

Kontakt: Dr inż. Justyna Adamczyk [email protected]

Coworking - Możliwość udostępnienia sali spotkań w Katowicach dla społeczności innowatorów, Skontaktuj się z nami: kontakt@nowylevel.pl

Informujemy, że strona używa plików cookies wyłącznie w celach wskazanych w Polityce Prywatności. Jeżeli nie blokujesz tych plików, rozumiemy przez to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia więcej informacji. Jeżeli wyrażasz zgodę na wykorzystanie cookies, kliknij Akceptuję.